Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Pozyskaj informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, gdyż odpowiednia troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec lub jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do przeróżnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra