Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być następstwem bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to najczęściej alkoholizm, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie cialis tanio libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu trudów w pracy albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć go bić albo uciekać, w związku z tym przeważnie dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich tania kamagra jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.